SFP:s styrelse

RSEsinivalko

Sverigefinska Pensionärer, SFP
__________________________

RSEs medlemsorganisationer är pensionärsföreningar och -sektioner. RSEs högsta beslutsfattande organ är förbundskongressen som har sitt möte vartannat år, nästa gång hösten 2018. På förbundskongressen väljs ordförande, styrelse och valberedningsutskottet.

RSE:s styrelse och andra förtroendevalda:

   

Ordförande Kaisa Lamu
019-27 44 08, 070-343 26 58
kaisa.lamu@gmail.com

Seppo Puolle

Vice ordförande Seppo Puolle
0500-43 59 00, 076-830 56 56
seppo.puolle@telia.com

Medlem Riitta Kilpinen
0501-147 53, 070-230 01 76
riitta.kilpinen1@gmail.com

 

Medlem Arvo Hellman
042-725 22 11
arvo.hellman@bjuv.se

Medlem Rauni Virtanen
0171-544 97, 070-435 47 43
rauni.virtanen@hotmail.com

Medlem Pentti Nimell
0221-194 93, 070-453 96 05
nimell@koping.net

Kerttu Myllykoski

Medlem Kerttu Myllykoski
0920-947 96, 070-304 44 57

onni.myllykoski@comhem.se

Suppleant Eino Björn
0243-81302 073-730 55 25
einokarhu@yahoo.se

Suppleant Raimo Kilpinen
070-664 95 13 
kilpi43kilpinen@gmail.com

Suppleant Onni Mustonen
0223-348 33, 0708-87 55 19
onnimustonen@yahoo.se

Suppleant Anneli Ylijärvi
070-624 34 75
aylijarvi@hotmail.com

Suppleant Hilkka Loimi
018-38 60 19, 073-903 21 43
vihika20@outlook.com

 

   
Tilintarkastajat:  

Revisor Irmeli Parkkinen
070-595 85 49
parkkinenirmeli@gmail.com

Suppleant Sinikka Lindquist
070-232 18 02, 0910-260 588
sinikka.lindquist@telia.com

   
Förbundskansliet:
Sekreterare Eija Lindberg 08-615 83 48 rse@rskl.se  

_________________

Päivitetty 2017-01-12

Return to Top ▲Return to Top ▲
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien