SFP – Distrikts- och medlemsföreningar

home-breadcrumbs16SFP – HemSFP – Distrikt- och medlemsföreningar

RSEsinivalko

Sverigefinska Pensionärer, SFP
______________________

SFP:s distrikt 2015

Piirit - RSE 150504-01

 

RSE:n Etelä Norrlannin piiri
Södra Norrlands distrikt av SFP

c/o Eino Björn
Stånggatan 33 F
784 54    BORLÄNGE
e.karhu@bahnhof.se

RSE - Södra-Norrlannin piiri

RSE:n Etelä-Ruotsin piiri
Södra Sveriges distrikt av SFP

c/o Arvo Hellman
Jens Billes gata 14
260 50    BILLESHOLM
arvo.hellman@telia.com
Skane lan

RSE:n Göteborgin ja Bohusin läänin piiri
Göteborgs och Bohus läns distrikt av SFP

c/o Ritva Järvinen

Blackevägen 1
417 16    GÖTEBORG
jarvinen.ritvainkeri@gmail.com

G-B lan

RSE:n Länsi-Götanmaan piiri
Västra Götalands distrikt av SFP

c/o Raimo Kilpinen

Strandvägen 25
542 30    MARIESTAD       .
kilpi43kilpinen@gmail.com

V-G piiri

RSE:n Pohjois-Ruotsin piiri
SFP Norra Sveriges distrikt

c/o Kerttu Myllykoski
Mjölkuddsvägen 189
973 43    LULEÅ
onni.myllykoski@comhem.se

RSE - Pohjoispiiri

RSE:n Sörmlannin-Östergötalannin piiri
Sörmland-Östergötalands distrikt av SFP

c/o Heikki Marttila

Filarevägen 1
612 41    FINSPÅNG
heikki.marttila@gmail.com

RSE - Sörmlannin piiri

RSE:n Tukholman piiri
Stockholms distrikt av SFP

c/o Rauni Virtanen
Östra Ringgatan 26 Lgh 1201
749 35 ENKÖPING
rauni.virtanen@hotmail.com

RSE-Tukholman-Piiri-1503252

RSE:n Västmanlandin piiri
Västmanlands distrikt av SFP

c/o Pentti Nimell

Nibblegatan 12
734 32    HALLSTAHAMMAR
nimell@koping.net

RSE - Västmanlannin piiri

RSE:n Örebro-Värmlannin piiri
Örebro-Värmlands distrikt av SFP

c/o Irmeli Parkkinen

Bergmästarevägen 9 B lgh 1201
691 52 KARLSKOGA     .
irmeli47@comhem.se

RSE - Örebro-Värmlannin piiri

___________________

Uppdaterad 2017-01-20

Return to Top ▲Return to Top ▲
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien