RSE:n hallitus

RSEsinivalko

Ruotsinsuomalaiset Eläkeläiset, RSE
__________________________

RSE:n perusjärjestöjä ovat eläkeläisyhdistykset ja eläkeläisjaostot. RSE:n korkein päättävä elin on edustajakokous, joka pidetään joka toinen vuosi. Seuraava varsinainen edustajakokous järjestetään syksyllä 2018. Edustajakokouksessa valitaan puheenjohtajat, hallitus sekä vaalivalmisteluvaliokunta.

RSE:n hallitus, muut luottamus- ja toimihenkilöt:

   

Puheenjohtaja Kaisa Lamu
019-27 44 08, 070-343 26 58
kaisa.lamu@gmail.com

Seppo Puolle

Varapuheenjohtaja Seppo Puolle
0500-43 59 00, 076-830 56 56
seppo.puolle@telia.com

Jäsen Riitta Kilpinen
0501-147 53, 070-230 01 76
riitta.kilpinen1@gmail.com

 

Jäsen Arvo Hellman
042-725 22 11
arvo.hellman@bjuv.se

Jäsen Rauni Virtanen
0171-544 97, 070-435 47 43
rauni.virtanen@hotmail.com

Jäsen Pentti Nimell
0221-194 93, 070-453 96 05
nimell@koping.net

Kerttu Myllykoski

Jäsen Kerttu Myllykoski
0920-947 96, 070-304 44 57

onni.myllykoski@comhem.se

Varajäsen Eino Björn
0243-813 02 073-730 55 25
einokarhu@yahoo.se

Varajäsen Raimo Kilpinen
070-664 95 13 
kilpi43kilpinen@gmail.com


Varajäsen Onni Mustonen
0223-348 33, 0708-87 55 19
onnimustonen@yahoo.se

Varajäsen Anneli Ylijärvi
070-624 34 75
aylijarvi@hotmail.com

Varajäsen Hilkka Loimi
018-38 60 19, 073-903 21 43
vihika20@outlook.com

 

   
Tilintarkastajat:  

Tilintarkastaja Irmeli Parkkinen
070-595 85 49
parkkinenirmeli@gmail.com

Varatilintarkastaja Sinikka Lindquist
070-232 18 02, 0910-260 588
sinikka.lindquist@telia.com

   
Liittotoimistossa eläkeläisasioita hoitaa:
Sihteeri Eija Lindberg 08-615 83 48 rse@rskl.se  

_________________

Päivitetty 2017-01-31

Return to Top ▲Return to Top ▲
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien